Факти

Posted on Posted in Новини

Команда CONTACTIS вітає незалежних українців з новорічними святами та бажає якнайшвидшої перемоги Україні! Ми створили календар на 2023 рік, для якого розробили 12 невеликих кросвордів на кожен місяць. На цій сторінці ви знайдете відповіді на питання до них та більш детально зможете ознайомитися з цікавими фактами про нашу неньку. Пишаємося своєю країною. Слава Україні!

1. Трембіта

Найдовший музичний інструмент у світі.

* довжина може досягати 8 метрів
* занесена у книгу рекордів Гіннеса
* виготовлення трембіти нерідко затягується на два роки
* класично виготовляється з громовиці – дерева, в яке влучила блискавка
* з давнини звуками трембіт сповіщали про вихід овець на полонину, про народження дитини, про весілля, смерть або наближення ворога.

2. Банош

Українська традиційна страва, яка готується з кукурудзяної каши на триденній сметані з додаванням овечої бринзи та шкварок.
Вважається візитівкою Закарпаття.
Класично має готуватися на відкритому багатті у казанку, щоб насититися димом та обов’язково перемішується тільки дерев’яною ложкою за годинниковою стрілкою.
Також за традиціями готують гуцульський банош тільки чоловіки, бо історично це була страва пастухів, а вівчарство – це виключно чоловіча справа.

3. Хортиця

Найбільший острів на Дніпрі.

* знаходиться на території м.Запоріжжя
* його площа становить близько 23,5 кв.км
* з 1993 р. о.Хортиця – Національний заповідник з багатьма різноманітними пам’ятками геології, історії та культури
* вважається колискою запорозького козацтва. На території острова знаходиться історико-культурний заповідник «Запорозька Січ»
* Хортиця є одним із Семи Чудес України
* тут проходили зйомки фільму «Тарас Бульба».

Всі матеріали, які використовуються на цій сторінці взяті з вільного доступу, мають ознайомлювальний характер, не несуть комерційної цінності та можуть бути замінені на прохання автора.Інші статті